Logo
3 uśmiechnięte kobiety prowadzące rozmowę w salonie piękności

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe ma niezwykłe działanie stymulujące na komórki skóry. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg regenerujący i odmładzający – skóra staje się bardziej elastyczne, gładka i zauważalnie młodsza. I to bez użycia skalpela.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (platelet rich plasma - PRP) to preparat, w którym znajdują się skoncentrowane płytki krwi w małej objętości osocza. Proces jego produkcji polega na pobraniu z żyły pacjenta krwi tuż przed zabiegiem, a następnie jej wirowaniu aż do oddzielenia pożądanych elementów. Krew składa się z osocza oraz erytrocytów, leukocytów i płytek krwi. W osoczu są witaminy i substancje odżywcze, a płytki krwi odpowiadają za naprawcze procesy tkanek twardych i miękkich. Płytki krwi zawierają wiele czynników wzrostu.

Zabiegi medycyny estetycznej korzystają z osocza bogatopłytkowego ze względu na wysokie stężenie płytkopochodnych czynników wzrostu. Czynniki wzrostu biorą udział w procesach regeneracyjnych w komórkach, stymulują tworzenie kolagenu, pobudzając fibroplasty do jego produkcji, i tworzenie naczyń krwionośnych. Czynniki wzrostu odpowiadają za aktywację mikrokrążenia, stymulują namnażanie komórek naskórka.

Od lat są wykorzystywane w procesach leczenia w ortopedii, do wsparcia procesu gojenia ran, w okulistyce, stomatologii czy neurochirurgii. Znalazły więc też zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Zabiegi osoczem bogatopłytkowym z krwi pacjenta to bezpieczne procedury o wysokiej skuteczności i niskim ryzyku skutków ubocznych, bez skalpela.

Ile wykonać zabiegów osoczem bogatopłytkowym?

Efekt regeneracji skóry widoczny jest już po pierwszym zabiegu. W celu uzyskania najlepszych rezultatów należy wykonać serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie. Następnie w celu podtrzymania efektu należy wykonywać 1 zabieg na około 12 miesięcy.

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to też zabieg, na którym skorzysta skóra głowy pacjenta. Zabieg polecany jest na łysienie i wypadanie włosów. To skuteczna metoda wspierająca terapię łysienia. Osocze bogatopłytkowe stymuluje regenerację skóry, a substancje aktywne przenikają bezpośrednio do komórek włosa. Efekty mezoterapii skóry głowy? Redukcja wypadania włosów, włosy odrastają szybciej i regeneracja skory głowy i cebulek włosa.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – efekty

To jeden z najbardziej skutecznych zabiegów odmładzających. Po zabiegu, jakim jest wampirzy lifting, skóra staje się wygładzona, nawilżona, gładka i sprężysta. Jakie są efekty zabiegu?

 • Wygładzenie i spłycenie zmarszczek
 • Poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
 • Rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry
 • Remodeling włókien kolagenowych
 • Poprawa ukrwienia skóry
 • Przyspieszony proces gojenia po zabiegach medycyny estetycznej, np. po laserze
 • Sprężysta, nawilżona skóra

Jak szybko są widoczne efekty mezoterapii? Mogą być już zauważalne po pierwszym zabiegu, ale zalecamy serię 2-3 zabiegów.

O terapii

Dla kogo?

Terapia osoczem bogatopłytkowym i fibryną to propozycja dla osób, które szukają mało inwazyjnych zabiegów anti-aging medycyny estetycznej. Wampirzy lifting wykorzystuje bezpieczne dla organizmu preparaty, które są bezpieczne dla alergików i osób, które nie tolerują dobrze kwasu hialuronowego. To rozwiązanie dla Ciebie, jeżeli chcesz działać profilaktycznie, przeciwstarzeniowo lub wesprzeć swoją pielęgnację anti-aging, ale wybierasz naturalne preparaty.

Wskazania do zabiegu

 • Obniżenie elastyczności skóry
 • Skóra ze zmarszczkami
 • Niejednolity koloryt skóry
 • Blizny po trądziku
 • Rany do zagojenia
 • Skóra trądzikowa lub naczynkowa i wrażliwa
 • Wypadające włosy, łysienie
 • Cellulit i rozstępy

Bezpieczeństwo – czy mezoterapia jest bezpieczna?

Terapia jest bezpieczna, a właściwie wykonany zabieg nie niesie ze sobą ryzyka skutków ubocznych. Jest biokompatybilny, nie ma ryzyka nietolerancji, reakcji alergicznej czy innych reakcji immunologicznych. Osocze bogatopłytkowe i fibryna to preparaty z krwi pacjenta. Po zabiegu wykonanym techniką mezoterapii igłowej mogą wystąpić ślady po nakłuciach i niewielkie siniaki lub delikatny obrzęk. Wszystkie te obawy znikają już po paru dniach.

Różnice pomiędzy zabiegiem osoczem a fibryną

Odmładzanie skóry fibryną

Zabiegi z fibryną bogatopłytkową wykonuje się na zmarszczki głębokie, kurze łapki czy też fałdy i bruzdy. Wskazaniem do zabiegu są oznaki starzenia się skóry, blizny potrądzikowe czy ubytki tkanek. Lekarz medycyny estetycznej wykorzystuje do zabiegu 1-2 ml płynnej fibryny bogatopłytkowej.

Osocze bogatopłytkowe w zabiegu anti-aging

Kiedy wykonujemy zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego? Kiedy skóra potrzebuje odżywienia, brakuje jej napięcia i nawilżenia. Osocze niweluje problem drobnych zmarszczek i niejednolitego kolorytu skóry. Regeneruje i przywraca skórze elastyczność i zdrowy blask. Osocze bogatopłytkowe można wykorzystać do zabiegów na kilku partiach ciała jednocześnie - twarzy, szyi, dekoltu lub dłoni. Do wykonania takiego zabiegu wykorzystujemy 4-8 ml osocza.

Zabieg łączony

Połączenie osocza i fibryny bogatopłytkowej powoduje wzmocnienie działania obu materiałów, a w efekcie pacjent uzyskuje bardziej długotrwałe i widoczne rezultaty: głęboka, widoczna regeneracja skóry, zmniejszenie zmarszczek, leczenie łysienia. Fibryna bogatopłytkowa i osocze bogatopłytkowe to rozwiązanie na oznaki starzenia się skóry, kiedy skóra jest zapadnięta, a na jej powierzchni widoczne są głębokie zmarszczki. Połączenie osocza bogatopłytkowego z fibryną daje spektakularne efekty w terapii anti-aging.

Sprawdź, jak działa wampirzy lifting skóry twarzy i nie tylko – skorzystaj z oferty zabiegów na odmłodzenie i regenerację skóry osoczem.

Zobacz również

uśmiechnięta kobieta

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest obecnie najskuteczniejszą metodą poprawy kondycji skóry i redukcji zmarszczek oraz walki z wypadaniem włosów.

Dowiedz się więcej
uśmiechnięta kobieta

Mezoterapia fibryną bogatopłytkową

Fibryna bogatopłytkowa daje natychmiastowe i długotrwałe efekty. Wykorzystanie fibryny pozwala na skuteczną redukcję zmarszczek, głęboką regenerację skóry oraz leczenie trudno gojących się ran.

Dowiedz się więcej
uśmiechnięta kobieta

Wypełnienia kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja znajdująca bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Wykorzystuje się go to tworzenia bezpiecznych wypełniaczy stosowanych do wypełniania zmarszczek, modelowania twarzy i sylwetki.

Dowiedz się więcej
uśmiechnięta kobieta

Lipoliza iniekcyjna

Trwałe usuwanie tkanki tłuszczowej modelujące sylwetkę. Lipoliza polega na podaniu zastrzyków z substancji powodujących rozpuszczenie tkanki tłuszczowej. Po iniekcji komórki tłuszczowe pękają i uwolnione z nich tłuszcze przenikają do krwi, z którą trafiają do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu.

Dowiedz się więcej