Logo
3 uśmiechnięte kobiety prowadzące rozmowę w salonie piękności

Fibryna bogatopłytkowa

Fibryna bogatopłytkowa to bardziej skoncentrowane płytki krwi. Pozwala uzyskać natychmiastowy efekt redukcji zmarszczek dzięki tworzeniu się pod skórą siatki z włókien fibryny. Struktura ta stale i w długim okresie czasu stymuluje płytki do uwalniania czynników wzrostu oraz skutecznie kieruje migracją komórek macierzystych do miejsca uszkodzenia ciała. Czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste uwalniane z przestrzeni siatki fibrynowej silnie stymulują odnowę biologiczną skóry, Fibryna powoduje również syntezę nowego kolagenu, który jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za jędrność i sprężystość skóry. Mezoterapia fibryną bogatopłytkową to jeden z zabiegów medycyny estetycznej, który ma na celu regenerację, ujędrnienie i odmłodzenie skóry. Sprawdź ceny zabiegu i umów się na konsultację.

Czym jest fibryna w zabiegach medycyny estetycznej?

Fibryna bogatopłytkowa (I-PRF – Injectable Platelet Rich Fibrin) jest substancją zaliczaną do krwiopochodnych preparatów autologicznych pozyskiwaną z własnej krwi pacjenta. Dlaczego jest tak chętnie wykorzystywania do zabiegów medycyny estetycznej? Odpowiada za powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Fibryna zawiera duże ilości czynników wzrostu oraz związków, które odpowiadają za stymulację podziałów komórkowych, budowę nowych komórek i tworzenie nowych tkanek. W ten sposób fibryna w naturalny sposób pobudza procesy regeneracyjne i naprawcze, które pozostawiają skórę odżywioną i sprężystą. Zabieg z wykorzystaniem fibryny pobranej z krwi pacjenta przynosi efekty odmłodzenia i redukcji zmarszczek.

Fibryna tworzy naturalną sieć, która odpowiada za procesy naprawcze skóry. Płytki krwi z fibryny powoli uwalniają do krwi czynniki wzrostu, które stymulują regenerację skóry.

Ile wykonać zabiegów z fibryną bogatopłytkową?

W celu uzyskania najlepszych rezultatów należy wykonać serię 2-3 zabiegów w odstępie 3-4 tygodni. W celu podtrzymania efektu należy następnie wykonywać 1 zabieg na około 6 miesięcy. W przypadku włosów – widoczne zagęszczenie, a także poprawę ich kondycji można zauważyć już po dwóch zabiegach. Natomiast już po pierwszym zabiegu widoczne jest mniejsze wypadanie włosów.

Fibryna – mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia jest również jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z łysieniem i wypadaniem włosów. Dzięki przenikaniu substancji aktywnych bezpośrednio do komórek włosa można uzyskać znakomity efekt. Fibryna bogatopłytkowa znajduje zastosowanie w profilaktyce i leczeniu łysienia. Dzięki licznym i intensywnym podziałom komórkowym skóra szybciej się regeneruje, wzrost włosa zostaje pobudzony, a proces łysienia ulega zatrzymaniu. Efekty mezoterapii fibryną bogatopłytkową to zmniejszenie wypadania włosów, a w rezultacie też odrastanie młodych włosów.

Efekty po terapii fibryną bogatopłytkową

Jakie są efekty mezoterapii fibryną bogatopłytkową?

 • Głęboka rewitalizacja skóry
 • Redukcja zmarszczek i fałdek
 • Poprawa ukrwienia skóry
 • Ograniczenie łysienia i zmniejszenie wypadania włosów
 • Poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
 • Wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry
 • Remodeling włókien kolagenowych
 • Przyspieszenie gojenia skóry po zabiegach medycyny estetycznej, na przykład po zabiegach z laserem
 • Poprawa wyglądu blizn czy rozstępów
 • Sprężysta, nawilżona skóra

Fibryna bogatopłytkowa po wstrzyknięciu do tkanek tworzy żel, który stanowi naturalny materiał wypełniający. Dzięki działaniu płytek krwi i komórek macierzystych i-PRF skutecznie regeneruje otaczające je tkanki. Do efektów podania preparatu w trakcie zabiegu należy wygładzenie zmarszczek na twarzy, poprawa kolorytu i napięcia w skórze. Umów się na konsultację i sprawdź.

O terapii

Mezoterapia fibryną – dla kogo?

Terapia osoczem i fibryną to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą poddawać się zabiegom inwazyjnym i preferują przyjazne dla organizmu, naturalne preparaty. Jest to również alternatywa dla pacjentów chorujących na ciężką alergię oraz nietolerujących kwasu hialuronowego.

Wskazania do zabiegu

Jakie są zalecenia przed mezoterapią i wskazania do zabiegu?

 • zmniejszona elastyczność skóry
 • zmarszczki i bruzdy
 • niejednorodni koloryt
 • przyspieszenie procesu gojenia rany
 • skóra naczyniowa, z trądzikiem różowatym
 • wypadanie włosów
 • blizny potrądzikowe
 • cellulit
 • rozstępy

Czy zabieg fibryną jest bezpieczny?

 • Brak ryzyka nietolerancji, reakcji alergicznych lub reakcji immunologicznych
 • Prawidłowo pobrana i odwirowana krew oraz poprawnie wykonany zabieg nie niosą ze sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań
 • Osocze bogatopłytkowe i fibryna jest preparatem pochodzącym z krwi własnej pacjenta
 • Czasami po zabiegu mogą pojawić się w miejscu nakłucia drobne siniaki zaczerwienienie, delikatny obrzęk które znikają po kilku dniach

Różnice między zabiegiem z fibryny bogatopłytkowej a z osocza bogatopłytkowego

Fibryna bogatopłytkowa

Fibryna bogatopłytkowa jest stosowana w przypadku znamiennych oznak starzenia się skóry: zmarszczki głębokie, fałdy, bruzdy, kurze łapki. Jest również stosowana, gdy skóra jest zapadnięta, występują ubytki tkanek oraz blizny po trądziku. Do wykonania zabiegu wypełnienia i regeneracji potrzeba 1-2 ml płynnej fibryny bogatopłytkowej.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe jest stosowane w przypadku, gdy skóra jest słabo napięta, z drobnymi zmarszczkami, jest wysuszona, z oznakami zmęczenia, o niejednolitym kolorycie. Pozwala odżywić skórę i przywrócić jej blask. Osocze bogatopłytkowe pozwala na wykonanie zabiegu regeneracji kilku obszarów ciała jednocześnie, np. twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Do takiego zabiegu potrzeba 4-8 ml osocza.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe jest stosowane w przypadku, gdy skóra jest słabo napięta, z drobnymi zmarszczkami, jest wysuszona, z oznakami zmęczenia, o niejednolitym kolorycie. Pozwala odżywić skórę i przywrócić jej blask. Osocze bogatopłytkowe pozwala na wykonanie zabiegu regeneracji kilku obszarów ciała jednocześnie, np. twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Do takiego zabiegu osoczem bogatopłytkowym potrzeba 4-8 ml osocza.

Zabieg łączony

Fibryna bogatopłytkowa jest stosowana w przypadku znamiennych oznak starzenia się skóry: zmarszczki głębokie, fałdy, bruzdy, kurze łapki. Jest również stosowana, gdy skóra jest zapadnięta, występują ubytki tkanek oraz blizny po trądziku. Do wykonania zabiegu wypełnienia i regeneracji potrzeba 1-2 ml płynnej fibryny bogatopłytkowej. Efekty zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego i fibryny są silniejsze i bardziej długotrwałe. To naturalna metoda na regenerację i odżywienie skóry.

Zobacz również

uśmiechnięta kobieta

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest obecnie najskuteczniejszą metodą poprawy kondycji skóry i redukcji zmarszczek oraz walki z wypadaniem włosów.

Dowiedz się więcej
uśmiechnięta kobieta

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe posiada właciwości odmładzające i regenerujące. Wykorzystanie naturalnego składnika organizmu sprawia, że jest to bardzo skuteczna, a jednoczenie bezpieczna metoda poprawy kondycji skróy.

Dowiedz się więcej
uśmiechnięta kobieta

Wypełnienia kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja znajdująca bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Wykorzystuje się go to tworzenia bezpiecznych wypełniaczy stosowanych do wypełniania zmarszczek, modelowania twarzy i sylwetki.

Dowiedz się więcej
uśmiechnięta kobieta

Lipoliza iniekcyjna

Trwałe usuwanie tkanki tłuszczowej modelujące sylwetkę. Lipoliza polega na podaniu zastrzyków z substancji powodujących rozpuszczenie tkanki tłuszczowej. Po iniekcji komórki tłuszczowe pękają i uwolnione z nich tłuszcze przenikają do krwi, z którą trafiają do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu.

Dowiedz się więcej